Była to już druga konferencja Klubu Kobiet Rynku Finansowego. Po sukcesie pierwszego spotkania (link do strony TUTAJ) organizatorzy: trzy prestiżowe instytucje i organizacje rynku finansowego: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz CFA Society Poland uznały, że projekt należy kontynuować, ponieważ nadal istnieje potrzeba aktywizacji zawodowej kobiet, oraz potrzeba promocji rynku finansowego, jako miejsca pracy o zróżnicowanym charakterze.
Tym razem gościliśmy między innymi panią Katarzynę Zajdel-Kurowską, Członka Zarządu NBP oraz jedną z najbardziej wypływowych kobiet w Wielkiej Brytanii i w biznesie międzynarodowym – panią Marisę Drew. Niezwykle ciekawy wykład wygłosili dla nas eksperci, coache: Małgosia Tomasik i Matt Domogała „Integracyjne przywództwo: synergia męskiej i żeńskiej energii w biznesie”. W trakcie swojego wystąpienia dowiedzięliśmy się, co ogranicza i powstrzymuje kobiety i mężczyzn przed wykorzystaniem olbrzymiego potencjału tkwiącego w integracyjnym przywództwie. Prowadzący wspólnie promują autorską koncepcję "ENERGICZNIEJ": jak budować odporność i energię własną, zespołu i organizacji aby z sukcesem radzić sobie z wyzwaniami życiowymi i zawodowymi.
Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami reprezentuje środowisko funduszy inwestycyjnych, wspiera ich rozwój w Polsce, upowszechnia wiedzę o funduszach, opracowuje standardy związane z działalnością funduszy oraz propaguje ideę oszczędzania długoterminowego przy wykorzystaniu produktów rynku kapitałowego. Do IZFiA należą najważniejsi i najwięksi zarządzający funduszami w kraju, reprezentujący najbardziej cenione marki finansowe polskie i zagraniczne. Izba skupia również największe podmioty świadczące usługi outsourcingowe na rzecz towarzystw funduszy inwestycyjnych, powszechnych towarzystw emerytalnych oraz towarzystw ubezpieczeniowych m.in. w zakresie obsługi funduszy inwestycyjnych i otwartych funduszy emerytalnych. Związani z IZFiA menedżerowie to najbardziej elitarna grupa decydentów i pracowników rynku asset management. IZFiA współpracuje z adekwatnymi organizacjami międzynarodowymi EFAMA oraz IIFA.
CFA Society Poland powstało w 2004 roku i jest stowarzyszeniem członkowskim międzynarodowego CFA Institute. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce. CFA Society Poland skupia profesjonalistów, mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami. Organizacja zrzesza 550 profesjonalistów finansowych, a 1500 kandydatów jest w trakcie procesu egzaminacyjnego. Organizacje zatrudniające specjalistów z tytułem CFA to przede wszystkim towarzystwa funduszy inwestycyjnych, domy maklerskie, banki, firmy doradcze i konsultingowe.
Największa giełda instrumentów finansowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich instytucji finansowych. Organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynek energii.